Piknik profilaktyczno – integracyjny w ECKiW OHP w Roskoszy

W dniu 29 czerwca 2021r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się 3 piknik profilaktyczno – integracyjny zorganizowany w ramach projektu „Jestem – więc działam” przygotowany przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej. Piknik od wielu lat jest formą działań promujących rodzicielstwo zastępcze. W związku z tym Starosta Bialski Mariusz Filipiuk oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej –  Pani Małgorzata Malczuk do udziału w pikniku zaprosili rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka i placówki opiekuńczo – wychowawcze z terenu powiatu bialskiego. Łącznie w pikniku wzięło udział około 300 osób.

W ramach pikniku Dyrektor PCPR i Starosta Bialski wręczyli podziękowania wybranym rodzinom zastępczym za działalność nakierowaną na niesienie pomocy najbardziej potrzebującym – dzieciom pozbawianym domu oraz rodzicielskiej miłości i opieki. W tym dniu Pani Dyrektor podziękowała rodzinom zastępczym za ich trud i wytrwałość w misji niesienia pomocy młodemu człowiekowi, a następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Okno na świat” i wręczono nagrody za pierwsze trzy miejsca, jak rówiez każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę pocieszenia.

Po części oficjalnej zaproszono uczestników do gier, zabaw, do wysłuchania występów artystycznych dzieci z bialskiego zespołu „Chwilka”. Nie zabrakło konkursów z nagrodami dla dzieci organizowanych przez pracowników i studentów Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej oraz pracowników Domów Pomocy Społecznej w Kozuli, Konstantynowie i Kostomłotach. Dzieci korzystały z zapewnionych przez nich atrakcji oraz zawodów sportowych zorganizowanych przez firmę Fit and Dance, a czas umilali im animatorzy przy dźwiękach muzyki. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji było zaplatanie kolorowych warkoczyków oraz trzy  urządzenia dmuchane  – tory przeszkód dla najmłodszych dzieci i tych starszych oraz dmuchana zjeżdżalnia o kosmicznym motywie. Jak co roku można było liczyć na strażaków, policjantów i grupę motocyklową GROM – ich wozy, sprzęt i pokazy, przy których można było zrobić pamiątkowe zdjęcie.  

Podczas festynu uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek w formie mięsiwa z grilla oraz dań serwowanych przed dwa „food trucki”, które  oferowały nuggetsy, frytki oraz lody i kolorowe donuty. Ponadto była pyszna pomidorówka, wata cukrowa, napoje zimne i gorące, owoce i ciastka.

Dodatkowo w trakcie pikniku odbywały się indywidualne konsultacje rodzin zastępczych ze specjalistami i pogadanki profilaktyczne prowadzone przez psychologa, pedagoga oraz koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej.

Skip to content