Dodatek do energii elektrycznej dla osób korzystających z koncentratora tlenu lub respiratora

Aktywny samorząd 2024 – Moduł I, Obszar E

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu od dnia 28 października 2024 r. naboru wniosków w ramach programu ,,Aktywny samorząd” Moduł – I, Obszar E – w którym wprowadzone zostało nowe zadanie – pomoc w kontynuowaniu rehabilitacji w formie wentylacji domowej .

Celem nowego zadania programu Aktywny Samorząd ( Obszar E ) jest zwiększenie szans na aktywizację społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością poprzez poprawę dostępności do wentylacji domowej, a przedmiotem wsparcia jest dofinansowanie do kosztów energii elektrycznej związane ze zwiększonym, jej zużyciem w związku z korzystaniem z obu urządzeń.

Wsparcie ze środków PFRON w ramach nowego zadania wynosi 100,00 zł miesięczne, okres objęty refundacją kosztów opłaty za energię elektryczną w ramach jednego wniosku nie będzie dłuższy niż 6 miesięcy i krótszy niż 3 miesiące.

Wnioski można składać w siedzibie PCPR lub wykorzystując elektroniczny darmowy System SOW (sow.pfron.org.pl) do dnia 30 listopada 2024 r.

Szczegółowych informacji dotyczących programu udzielają pracownicy PCPR – Dział Rehabilitacji Społecznej, III – piętro pokój nr 336 i 343  ul. Brzeska 41 w Białej Podlaskiej, tel. 83 342 36 99.

Druki wniosków dostępne są na stronie http: pcpr.powiatbialski.eu /w zakładce wnioski do pobrania – pomoc osobom niepełnosprawnym .