Spotkanie świąteczne Pieczy Zastępczej

W minioną niedzielę odbyło się Spotkanie Świąteczne Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego Jedno Serce, podczas którego mogliśmy poznać bliżej nasze ukraińskie rodziny zastępcze. Przy tej okazji odwiedzili nas przedstawiciele władz samorządowych w osobach Pana Starosty Mariusza Filipiuka, Pana Prezydenta Michała Litwiniuka, Pani Dyrektor MOPS Ewy Borkowskiej, a także przyjaciele Stowarzyszenia – Ks. Kanonik Henryk Jakubowicz i Pani Magda Szałańska – koordynator projektu Niezastąpieni realizowanego przez Fundację Edukacja z Wartościami. Szczególną radość swoim przybyciem sprawiła p. Martyna Wojciechowska, która z życzliwością i otwartością przyjmowała wiele wyrazów sympatii i próśb o indywidualne rozmowy. Pani Martynie towarzyszył zespół Fundacji UNAWEZA, która wspiera Jedno Serce w działaniach na rzecz dzieci z rodzin zastępczych z Ukrainy. Celem spotkania była integracja rodzin Stowarzyszenia i naszych rodzin zastępczych z Ukrainy. Niektóre z nich są z nami od początku wojny. Wspólny czas, wystąpienia zaproszonych gości i przyjaciół Stowarzyszenia, sprawiły, że nasze relacje się wzmocniły. Wszystkich wzruszyła piosenka „Podaj rękę Ukrainie”, w polsko – ukraińskim wykonaniu. Obecne na spotkaniu dzieci otrzymały też świąteczne podarunki przygotowane przez Central Beds Ukraine Appeal z Anglii. Wszystkim obecnym w spotkaniu gościom, a także wszystkim, którzy wspierają nas zarówno finansowo jak i swoją życzliwą obecnością składamy najserdeczniejsze podziękowania. Życzymy nieustającej nadziei, że ponad złem, bólem i cierpieniem jest Prawdziwa Miłość, która wszystko zwycięży.