KONKURS PLASTYCZNY w ramach organizowanego Pikniku profilaktyczno – integracyjnego

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej wraz z pracownikami w ramach organizowanego Pikniku profilaktyczno – integracyjnego zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym pt. „Okno na świat” (szczegóły konkursu poniżej). Jednocześnie zachęcamy dzieci, młodzież oraz opiekunów zastępczych do zaprezentowania swoich szczególnych zdolności – śpiewanie, recytowanie, żonglowanie, taniec, zdolności aktorskie, czy akrobatyczne lub jakikolwiek inny talent. Serdecznie zachęcamy wszystkich gości do zaprezentowania swoich umiejętności na scenie podczas trwania Pikniku. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie rodzaju swojej prezentacji do koordynatora rodziny.  

Szczegóły Konkursu Plastycznego pt. „Okno na świat”

Konkurs ma na celu pokazanie emocji, które towarzyszyły dzieciom, młodzieży podczas pandemii, gdy każdy zamknięty był w domach, odizolowany został od rówieśników i dalszej rodziny, gdy nie można było realizować swoich pasji, ani podróżować, a nasza aktywność fizyczna wyraźnie spadła.

Czasy pandemii były chwilami, kiedy przez „okno” oglądaliśmy najbliższą okolicę, z balkonu patrzyliśmy na błękitne niebo, delikatne obłoki, zachwycaliśmy się kolorami kwiatów. Mieliśmy też więcej czasu, aby poznać siebie, zrozumieć własne potrzeby i wartości. Naszym oknem na świat były też marzenia, które zrodziły się nam w głowach podczas pandemii.

Dla niektórych rodzin był to okres wzmacniania więzi, doceniliśmy czas spędzony z innymi . Wykorzystywaliśmy go, aby razem posiedzieć, pograć w gry, porozmawiać, wspólnie gotować i spożywać posiłki. Z drugiej strony w domach, w których członkowie rodzin wcześniej się unikali, sytuacja zamknięcia wpłynęła na wybuchy konfliktów. Czy okres izolacji pokazał, że potrafimy jednoczyć się w kryzysie, czy może wręcz przeciwnie – jesteśmy sobie obojętni?

Co z tego czasu zatrzymamy na zawsze?

Zapraszamy do kreatywnego podzielenia się swoimi emocjami.

Organizatorem konkursu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży.

Warunki konkursu:

  1.  Do udziału Organizatorzy zapraszają wszystkie zainteresowane dzieci i młodzież .
  2. Dopuszczalna jest 1 praca na uczestnika.
  3. Prace powinny być wykonane w tradycyjnych technikach plastycznych z wyłączeniem form przestrzennych- muszą być pracami autorskimi, wykonanymi samodzielnie.
  4. Nie przyjmujemy prac zbiorowych.
  5. Praca konkursowa powinna być podpisana przez uczestnika lub opiekuna i zawierać imię, nazwisko, wiek uczestnika.
  6. Prace należy przesłać/dostarczyć do dnia 18.06.2021r. na adres tut. Centrum.
  7.  Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych.
  8. Organizator przewiduje nagrody i wyróżnienia we wszystkich kategoriach wiekowych.
  9. Wyniki konkursu będą opublikowane w dniu festynu, a następnie na stronie https://pcpr.powiatbialski.eu/

Skip to content