Nagrodzeni za długoletnią służbę

Za wzorowe wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej przyznawany jest Złoty Medal za długoletnią służbę. Odznaczeń dokonuje prezydenta RP Bronisław Komorowski. Takie wyróżnienie trafiło do starosty bialskiego Tadeusza Łazowskiego oraz Danuty Bołtowicz, starszego pracownika socjalnego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej.

Uroczyste wręczenie odbyło się 21 listopada w Pałacu Prezydenckim i związane było z uroczystością z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. W spotkaniu uczestniczyli minister w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka, doradca prezydenta Joanna Staręga-Piasek, a także minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, parlamentarzyści i przedstawiciele organizacji rządowych oraz samorządowych.

W swym wystąpieniu prezydent RP dziękował za wszelkie zasługi, które czynią Polskę lepszą, bo za odznaczeniami stoją konkretni ludzie, którzy czynią dobro.