APEL O POMOC DLA OSIEROCONYCH DZIECI Z POŁOSEK

Szanowni Państwo

Tragedia, która niedawno wydarzyła się w Połoskach poruszyła wiele ludzkich serc. Napływające wyrazy współczucia i dobre słowa, z którymi spotykają się po śmierci rodziców osierocone dzieci, dają nadzieję na przezwyciężenie trudnej sytuacji. Nie mniej jednak to za mało, by stworzyć dla nich prawdziwy dom, w którym mogłyby czuć się bezpiecznie.

Dnia 24 stycznia 2012r. we wsi Połoski, gmina Piszczac doszło do tragicznego zdarzenia, mianowicie Mariusz M. postrzelił śmiertelnie żonę, a następnie siebie. Osierocone dzieci – Piotr 2 lata, Jakub 4, Klaudia 6, Dominika 15, Kamil 17, Aneta 20, trafiły do Domu Dziecka w Komarnie.

Dzieci zostały objęte pomocą psychologa oraz wychowawców, którzy z zaangażowaniem pomagają im przetrwać trudne chwile.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej wspiera potrzebujące rodziny licząc również na pomoc innych ludzi. Zarówno Zarząd Powiatu, Dyrektor Domu Dziecka w Komarnie jak i Wójt Gminy Piszczac, szkoły, media, organizacje pozarządowe, instytucje i osoby prywatne włączają się w pomoc dla w/w dzieci w celu pozyskania niezbędnych środków bądź darów. Osobiście losem dzieci zainteresowany jest JE ks. Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski.

Obecnie najstarsza z rodzeństwa Aneta przebywa u babci. Jak ustaliły służby społeczne nikt z rodziny nie jest w stanie zaopiekować się rodzeństwem oraz wspierać finansowo. Dzieci nie otrzymają również renty rodzinnej.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się do akcji charytatywnej poprzez dokonywanie wpłat bezpośrednio na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Dziecka w Komarnie nr 70802500070020971920000010 z dopiskiem: „Pomoc dla rodzeństwa Michalak”. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na stworzenie dzieciom odpowiednich warunków mieszkaniowych poprzez zakup domu/mieszkania, jego remont i wyposażenie.

Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się zgromadzić wystarczające środki, aby zapewnić pokrzywdzonym dzieciom możliwość prawidłowego rozwoju i dobrego startu w dorosłe życie, bez piętna tragedii.

Dlatego prosimy o pomoc – bo wystarczy tak mało, by uczynić wiele.

Prezes Stowarzyszenia
Piotr Malesa