Program Korekcyjno-Edukacyjny dla Sprawców Przemocy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, realizując zadanie Wojewody opracowało Program Korekcyjno-Edukacyjny dla Sprawców Przemocy. W/W Program powstał w odpowiedzi na Krajowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i jest on zgodny z Powiatową Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Bialskim 2005-2013, oraz Kompleksowym Programem Pomocy Dziecku i Rodzinie 2007-2013.

W części edukacyjnej programu koncentrujemy się na przekazaniu ogólnej wiedzy na temat zjawiska przemocy, natomiast część korekcyjna ukierunkowana jest na zdobycie umiejętności niestosowania przemocy, trening umiejętności społecznych i asertywnych oraz naukę konstruktywnego rozwiązywania sporów i korzystania ze wsparcia społecznego. Program realizują specjaliści posiadające przygotowanie zawodowe oraz przeszkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy. Dotychczasowe edycje programu odbywały się w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej oraz Gminach: Tuczna, Piszczac i Rokitno.

W 2011r. zaplanowane zostały trzy kolejne edycje, w których wezmą udział osoby osadzone w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej oraz mieszkańcy Gminy i Miasta Międzyrzec Podlaski i Gminy i Miasta Terespol.