Święto Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 28.05.2011r. na terenie Domu Rodzinnego w Żabcach odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Bialskie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego „ Jedno serce” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej w związku z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego obchodzonym cyklicznie w dniu 30 maja.

W festynie uczestniczyły niespokrewnione z dziećmi rodziny zastępcze z całego Powiatu i placówki rodzinne wraz z umieszczonymi w nich dziećmi, a także zaprzyjaźnione rodziny, którym nie jest obca idea rodzicielstwa zastępczego oraz osoby z lokalnego środowiska. Łącznie w festynie wzięło udział ok. 120 dzieci i 40 opiekunów.

Rodzice mieli okazję do wymiany doświadczeń i podzielenia się z innymi swoimi przemyśleniami na temat trudnej i odpowiedzialnej pracy opiekuna zastępczego, natomiast dzieci miały zorganizowane różnorodne atrakcje ( zjeżdżalnie, trampolina, karaoke, gry i zabawy). Zapewniono również drobny poczęstunek ( grill, napoje, lody).

Kulminacyjny punkt imprezy stanowiło włączenie się do ogólnopolskiej akcji wypuszczenia przez dzieci balonów z przytwierdzonymi karteczkami, na których każde dziecko zapisało swoje marzenie. Mamy nadzieję że znaczna część z tych marzeń się spełni. Obserwując twarze naszych dzieci mogliśmy zauważyć, że jedno z ich marzeń dzięki takim właśnie akcjom spełnia się na pewno – jest to marzenie o spokojnej i kochającej rodzinie.