Rodzicielstwo zastępcze nadzieją dla opuszczonych dzieci

Los dzieci porzuconych i osieroconych od wielu lat stanowi przedmiot troski zarówno władz jak i przedstawicieli wielu gremiów zawodowo zajmujących się udzielaniem pomocy.
W powiecie Bialskim nadal jest znaczna liczba dzieci pozbawionych opieki. Za mało jest jednak rodzin zastępczych, które chciałyby stworzyć im dom, w którym czułyby się bezpiecznie. Wiele dzieci z naszego powiatu czeka na nowych rodziców. Rodzinne formy opieki nad dziećmi są najbardziej zbliżone do naturalnego środowiska, w jakim powinny wychowywać się dzieci.
Rodzina zastępcza pozwala na względnie normalne funkcjonowanie w małym i bezpiecznym środowisku, jakim jest rodzina. Dziecko nie jest w niej anonimowe. Ma opiekunów, którzy się o nie troszczą i chronią przed doznaniem krzywdy. Ma szansę poznać i nauczyć się prawidłowych zachowań i relacji w rodzinie. Dzięki rodzinie zastępczej uniknie piętna sieroty i poczucia inności. Opieka zastępcza to szansa dla wielu dzieci i ich naturalnych rodzin.
Wszelkich informacji dla osób, które chciałyby utworzyć rodzinę zastępczą udzielają pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, III piętro, pokój 337, 338, tel. 0-83 343-70-66, 343-29-82.

Skip to content