Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

16 czerwca Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej zorganizowało Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Impreza została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działań środowiskowych projektu systemowego pod nazwą „Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy”.
Festyn rozpoczęła Pani Halina Mincewicz – Dyrektor PCPR, która podkreśliła rolę opiekunów zastępczych, ich nakład pracy i poświęcenie, jakie codziennie wkładają w wychowywanie swoich milusińskich. Szczególne podziękowanie zostało złożone na ręce Państwa Ireny i Dariusza Sadowniczków, którzy 27 maja zostali odznaczeni przez Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi za pracę i zaangażowanie w prowadzeniu Rodzinnego Domu Dziecka.

Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisała. Dzieci z okazji swojego święta miały zapewnione mnóstwo atrakcji, m.in.: dmuchana zjeżdżalnia, tor przeszkód, kula zorbing, wata cukrowa i popcorn. Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej udostępniła motocykle policyjne, które dzieciaki mogli oglądać i na chwilę zamienić się w policjantów. Wiele emocji dostarczył przyjazd wozu strażackiego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Dzieci mogły włączyć syreny, obejrzeć sprzęt strażacki i poprzymierzać specjalne stroje. W trakcie festynu trwały konkursy plastyczne i sportowe.

Dużą pomoc otrzymano ze strony wolontariuszy, którymi byli studenci AWF, Medycznego Studium Zawodowego i PSW w Białej Podlaskiej, którzy prowadzili gry i zabawy, zajęcia sportowe, malowanie twarzy, czuwali nad bezpieczeństwem maluchów. Każde dziecko otrzymało dyplom i nagrodę za aktywny udział w festynie rodzinnym.

W trakcie całego festynu każdy z uczestników mógł się poczęstować kiełbaską, karkówką, kaszanką, szaszłykiem z grilla, pyszną zupą pomidorową i bigosem, jak również zimnymi napojami, kawą, herbatą i ciastkami.

Łącznie w pikniku wzięło udział ok. 250 osób, do wspólnej zabawy zostały zaproszone także dzieci z okolicznych miejscowości. Mamy nadzieję, iż dzień wspólnie spędzony na zabawie i wymianie doświadczeń na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników i przyczyni się integracji wszystkich podopiecznych PCPR jak i środowiska lokalnego.

Scroll to Top
Skip to content