SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE DLA ŚRODOWISKA PIECZY ZASTĘPCZEJ W RAMACH DZIAŁAŃ ŚRODOWISKOWYCH

13 lutego 2015 w Sali Konferencyjnej Bialskiego Centrum Kultury w Białej podlaskiej odbyło się Spotkanie Mikołajkowe dla środowiska pieczy zastępczej w ramach zadania Działania o charakterze środowiskowym projektu systemowego „UWIERZ W SIEBIE – DOKONAJ METAMORFOZY”.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 powitaniem wszystkich przybyłych przez Dyrektor PCPR Panią Halinę Mincewicz oraz przez Starostę Bialskiego Pana Tadeusza Łazowskiego. Pani Dyrektor podziękowała opiekunom zastępczym za opiekę i miłość jaką otaczają swoich podopiecznych, natomiast an Starosta podkreślił jak dużym trudem jest opieka zastępcza i jak wiele dobrego wspólnymi siłami można zdziałać dla dzieci, które nie mogą wychowywać się w domu rodzinnym.

Wielką atrakcją dla dzieci były zabawy z animatorem – „Piratem”, w którego wcieliła się Pani, która sama tworzy rodzinę zastępczą. Z zaangażowaniem i wielką energią animowała zabawy integracyjne, wspólne tańce i konkurencje. Wiele radości przyniosło robienie z balonów zwierzątek, serduszek i mieczy. Każde dziecko mogło sobie wybrać wymarzonego stworka.

Najwięcej emocji przyniósł jednak Mikołaj, który wkroczył na salę z wielkim workiem prezentów. Dzieci otoczyły Mikołaja dookoła nie mogąc doczekać się upragnionej paczki. Kolejka po prezent ustawiła się błyskawicznie i obejmowała całą długość sali. Mikołaj z każdym dzieckiem rozmawiał, pytał o imię, wiek, wierszyk czy piosenkę. Każde dziecko było oczywiście grzeczne i dostało paczkę ze słodyczami.

Uczestnicy spotkania mieli zapewniony poczęstunek w postaci zupy pomidorowej, która przygotowała dla nas Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Komarnie, pizzy, ciast, ciasteczek, owoców, zimnych napoi, kawy i herbaty.

Spotkanie pozytywnie wpłynęło na integrację dzieci, które znajdują się w rodzinach zastępczych jak i w domach dziecka jak i ich opiekunów.

Łącznie w spotkaniu uczestniczyło ok. 150 osób.