Konferencja podsumowująca realizację projektu systemowego pn. „Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy”

02 czerwca 2015 roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej zorganizowało konferencję podsumowującą projekt systemowy pn. „Uwierz w siebie – dokonaj metamorfozy”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt był realizowany od 2008 roku, wsparciem łącznie zostało objętych 713 klientów i klientek PCPR – wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo – wychowawczych, osób niepełnosprawnych oraz rodziców naturalnych dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej. Głównym celem projektu była aktywizacja społeczno – zawodowa osób w wieku aktywności zawodowej zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dzięki działaniom projektowym wiele osób miało możliwość podnieść lub uzupełnić swoje kwalifikacje zawodowe, kompetencje społeczne, podnieść poczucie własnej wartości, skorzystać z dofinansowania do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego lub do rehabilitacji.

W konferencji uczestniczyli m.in.: Pan Starosta Bialski Tadeusz Łazowski, przedstawiciele: Zarządu Powiatu, Komisji Spraw Społecznych, Rady Powiatu, Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Wydziału Spraw Społecznych przedstawiciele szkół powiatowych, wójtowie, kierownicy ośrodków pomocy społecznej, placówek opiekuńczo – wychowawczych.

Podczas spotkania zostały przedstawione rezultaty projektu, przybliżono Nową Perspektywę finansowania na lata 2014 – 2020 w zakresie włączenia społecznego oraz infrastruktury społecznej, podzielono się dobrymi praktykami związanymi z korzystaniem z projektów unijnych. Konferencja zakończyła się wręczeniem podziękowań dla instytucji, które bezinteresownie wspierały działania podejmowane w projekcie przez PCPR. Podziękowanie takie dostali: Tadeusz Łazowski Starosta Bialski, Jan Bajkowski Wicestarosta Bialski, Wojewódzki Urząd Pracy Filia w Białej Podlaskiej, Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Państwowa Staż Pożarna w Białej Podlaskiej, Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, Medyczne Studium zawodowe w Białej Podlaskiej, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Komarnie oraz Dom Pomocy Społecznej w Kozuli.