Piknik Profilaktyczno – Integracyjny w ramach projektu „Jestem – więc działam”

1 czerwca 2019 roku na terenie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Maniach odbył się Piknik Profilaktyczno – Integracyjny w ramach projektu „Jestem – więc działam”. Piknik skierowany był do wychowanków pieczy zastępczej oraz ich otoczenia a także do lokalnej społeczności zamieszkującej miejscowość Manie.

Spotkanie rozpoczęło się od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego, który został ogłoszony miesiąc przed Piknikiem. Konkurs skierowany był do wszystkich wychowanków pieczy zastępczej. Hasłem konkursu było zdanie: Mój wymarzony dzień. Technika prac była dowolna. W odpowiedzi na konkurs wpłynęło łącznie 40 prac. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, w tym w 4 kategoriach wiekowych wyróżniono 1,2 i 3 miejsca.

Podczas Pikniku na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. zjeżdżalnie „dmuchańce”, basenik z łódkami, byk rodeo, konkursy sportowe i typu talent show, balonowe kreacje, zabawy z animatorem, zawody strażackie, pokaz radiowozów strażackich i policyjnego, malowanie twarzy, zabawy z bańkami mydlanymi.

W ramach spotkania były prowadzone pogadanki nt. współczesnych uzależnień wśród młodych ludzi i czynników wpływających na uzależnienie, a także indywidualne konsultacje ze specjalistami PCPR w zakresie opieki i wychowania.

Piknik obfitował także w szerokie menu m.in. kiełbaski i kaszanka z grilla, pieczona karkówka i kurczaki, zupa pomidorowa, pączki, ciastka, ciasta, owoce, lody, kawa, herbata, zimne napoje, wada cukrowa i popcorn.

Pogoda dopisała wyśmienicie, co zachęcało do czynnego udziału w atrakcjach. W wydarzeniu wzięło udział ok. 400 osób.

Scroll to Top
Skip to content