Wyjazd terapeutyczno- integracyjny dla rodzin zastępczych w Firleju

W dniach 19-23 sierpnia 2019r. w Firleju w ramach projektu „Rozwój i upowszechnienie rodzinnej pieczy zastępczej w Powiecie Bialskim” odbył się wyjazd integracyjny dla rodzin zastępczych i ich dzieci zarówno umieszczonych w pieczy zastępczej jak i biologicznych.

W wyjeździe uczestniczyło łącznie 125 osób w tym 10 Wolontariuszy, 1 pracownik PCPR, Psycholog oraz 16 rodzin zastępczych w których przebywa 88 dzieci. Rodziny spędziły 5 dni w ośrodku „Wodnik”, położonym tuż przy jeziorze Firlej. Podczas pobytu rodziny korzystały z plaży i kąpieliska, atrakcji przygotowanych przez wolontariuszy takich jak: bańki mydlane, zabawy z chustą, malowanie twarzy, gry i zabawy planszowe i sportowe oraz zawodów rowerowych zorganizowanych przez właścicieli ośrodka. Rodziny chętnie korzystały z okolicznych atrakcji takich jak park linowy, wesołe miasteczko przy plaży czy zwiedzanie zamku i ogrodów w Kozłówce i Lublinie.

W trakcie wyjazdu opiekunowie zastępczy uczestniczyli w warsztatach z psychologiem w wymiarze 12 godzin, mieli też okazję poznać się lepiej i wymienić doświadczeniami.

Scroll to Top
Skip to content