Dom Pomocy Społecznej w Kostomłotach

Dom Pomocy Społecznej w Kostomłotach
21-509 Kodeń
tel. 83-3755186, 3755108
fax 83-3755188
e-mail: dpsk5@poczta.onet.pl

Dom Pomocy Społecznej w Kostomłotach jest jednostką organizacyjną Powiatu Bialskiego, zapewniającą całodobową opiekę dla 40 osób przewlekle psychicznie chorych, kobiet i mężczyzn. Dom wpisany jest do rejestru domów pomocy społecznej Wojewody Lubelskiego pod poz. 37 i posiada zezwolenie na czas nieokreślony.

Budynek mieszkalny jednopiętrowy bez barier architektonicznych, wyposażony w dźwig osobowy i podjazdy dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pokoje mieszkalne 1 – 3 osobowe, łazienki przy pokojach i na każdej kondygnacji, przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia do wspólnego korzystania: jadalnia, kaplica, aneksy wypoczynkowe, gabinet zabiegowy, pracownie terapii zajęciowej. Dom posiada własny ogródek i duży teren zielony.

Opiekę medyczną zapewnia mieszkańcom lekarz rodzinny i lekarz psychiatra. Opieka pielęgniarska zapewniona jest przez całą dobę. Mieszkańcy mają możliwość korzystania z pomocy specjalistów: psychologa i terapeutów.

W sąsiedztwie Domu znajduje się jedyna w Polsce Parafia Neounicka, nieco dalej we wsi Cerkiew Prawosławna. Wieś Kostomłoty to piękny teren nad rzeką Bug i miejsce dla osób ceniących sobie spokój i odpoczynek z dala od miejskich aglomeracji. Specyficzny mikroklimat lasów mieszanych korzystnie wpływa na samopoczucie mieszkańców.

Średnio miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w domu pomocy społecznej

Scroll to Top
Skip to content